Zenith Chronograph - 19" (19 CH-1)

   
    Chronograf Zenith približne z roku 1923. Hodinky majú porcelánový číselník s tachymetrickou škálou a sekundovkou na pozícii 6.      30 minutový sčítač chronografu je na pozícii 12. Minúty 0 až 3 na sčítači sú farebne rozlíšené a korešpondujú so stupnicou pre     vypočítanie rýchlosti. Rýchlosť sa vypočítava po prejdení 1000 metrov - Calculé par 1000 Métres de Distance.                                 Púzdro priemeru 52 mm je vyrobené z "bežného" kovu, ošetrené brunírovaním/čiernením. Je to ochranná povrchová úprava     používaná pri výrobe zbraní. Zadný kryt je z vnútornej strany značený logom výrobcu a na prachovom kryte je nápis "Grand Prix Paris     1900". Čap púzdra, korunka, okraj sklíčka a očko na retiazku sú v zlatej farbe.

         Buren dial Buren back Buren movement
     
19" kaliber má 17 kameňov a priemer 43 mm. V katalógu je značený ako 19 CH-1. Chronograf sa ovláda tlačítkom na korunke.
     Hodinová ručička na mojich hodinkách je modrená(nepôvodná?), minútová a sekundová ručička chrongrafu majú povrchovú úpravu     vo farbe bronzu.
     
 Na čo si dať pozor: hodinky boli vyrábané s viacerými verziami číselníku. Púzdro môže byť strieborné alebo zlaté. Hodinová ručička má     mať mierne odlišný tvar ako je na mojich. Je to vidieť na obrázku s pôvodného katalógu aj pri porovnaní podobných kusov na     internete.