ZENITH 1928 - British Army in India

    
     Zenith je jeden z výrobcov, ktorí dodávali vojenské hodinky pre všetky veľké armády okrem Ruskej.Bol dodávateľom pre vojenské     jednotky Nemecka,Francúzska,Veľkej Británie,Talianska,U.S.A. ale aj ČSR.
     Tieto hodinky boli vyrobené pre Britskú armádu v Indii(1903-1947).Britská armáda v Indii bola súčasťou Indického vojska.Skladala    sa z vojakov Britskej armády odvelených do Indie,týto boli ďalej posielaní do iných častí Britského impéria.
   Indické vojsko(Army of  India) tvorili aj  jednotky zložené z miestnych obyveľov Indie(Indian Army).
   Podľa množstva dochovaných exemplárov aj značenia roku na číselníku sa dá predpokladať, že išlo pravdepodobne o pamätné    dôstojnícke hodinky.
              Zenith 1928 dial       Zenith 1928 movement       Zenith 1928 bottom
      Číselník je porcelánový(email),biele čísla sú na rozdiel od ručičiek bez luminiscencie.Na číselníku je vojenské značenie Britskej     armády (broad arrow),písemno I(India) a rok.Videl som verzie s rokom 1926,1928,1935.Mohutné púzdro má rozmer 57mm,predná aj     zadná časť sa uzatvára zavitom.Na zadnej časti majú hodinky opäť broad arrow,A.1 a G.S.
    Písmenom "A" sa označovalo letectvo-Aviation.G.S. je označenie generálneho štábu-General Service.Kaliber aj keď pôsobí kvalitne a     dodnes dobre drží čas má niektoré pohyblivé časti uložené iba v kovovom púzdre.Kaliber má iba 7 kameňov.Dôraz sa kládol na    jednoduchosť a robustnosť.