Georges Favre-Jacot

         G.Favre-Jacot ako 22 ročný založil v časti mesta Le Locle, zvanej Les Billodes, hodinársku firmu Georges Favre-Jacot & Cie.
    Najskôr produkoval hodinky pod vlastným meno a neskôr aj pod názvom jednotlivých sérií Défi,Diogéne,Billodes a Zenith. Po     poslednej sérii Zenith sa v roku 1911 premenovala celá firma.
    Tieto konkrétne hodinky nesúce meno zakladateľa firmy Zenith sú vyrobené pre Ruský cársky trh.Kompletné značenie aj názov     hodiniek je písaný v azbuke.J.F.Jacot založil filiálku v Moskve v roku 1908, ale už v predchádzajúcom období vyvážal aj na trhy     východnej Európy. Najmä trh Osmanskej ríše a Ruska bol v tej dobe veľmi lukratívny.
   Použitý poniklovaný kaliber 18-54 patrí k prvým, ktoré firma G.F.Jacota produkovala. Predpokladám, že boli vyrobené v období 1875-80.

        G.F.Jacot dialG.F.Jacot bottom G.F.Jacot movement
     Trojplášťové hodinky vyrobené zo striebra nesú na zadnej vnútornej strane nápisy azbukou: hodinky pre Rusko,23 kameňov,Georges      Favre Jacot,Locle,vyššia kvalita a prvotriedny chod.Vonkajšie púzdra sú označené puncom a menom výrobcu.Aj porcelánový číselník      je značený menom G.F.Jacota a mestom LeLocle v azbuke.Kaliber 18-54 má 23 kameňov a naťahovanie aj nastavenie času      pomocou kľúča.
   
 Na čo si dať pozor: najčastejšie býva poškodený krehký porcelánový číselník.Uloženie zotrvačníka je náchylné na poškodenie.Je preto                                     ťažké nájsť kaliber v stave schopnom chodu.