DOXA - Mark V. - 30 Hour Non Luminous
  
 
      Vojenské hodinky špecifikácie Mk.V používalo Britské letectvo-Royal Flying Corps počas obdobia prvej svetovej vojny.RFC bola     založená ešte pred začatí WW I. 13.apríla 1912.Označenie Royal Flying Corps sa prestalo používať 1.apríla 1918, keď sa RFC spojilo    s Royal Naval Air Service do novo vytvorenej RAF.Britské letectvo značilo hodinky podľa špecifikácie a spôsobu nasadenia Mark a    rímskym číslom. Mark V. boli letecké palubné hodinky v dvoch vyhotoveniach číselníku ako luminiscenčné a bez tejto lumi    vrstvy.Kalibre boli s rezervou chodu 8 dní a 30 hodín. Hodinky dodávalo viacero Švajčiarskych výrobcov napr. Zenith,Octava,Invicta a aj    Doxa.Výrobca sa dal identifikovať podľa označenia na číselníku vytvoreného z dvoch písmen a sériového čísla.Pre Doxu to boli    písmená B.E. a pravdepodobne aj B.B. . Hodinky Mk.V. sa začali dodávať niekedy okolo roku 1916.Luminiscenčná vrstva sa    nepoužívala z dôvodu  malého počtu nočných letov počas WW I. a opadávania luminiscenčnej farby pri otrasoch kokpitu.Aby sa otrasy    obmedzili boli hodinky uložené v kovovom púzdre s gumenným vnútrom a pripevnené na palubnej doske.
        Doxa Mk.VDoxa Mk.V Doxa Mk.V
      Číselník je smaltovaný s kompletným značením aby nedošlo k zámene napr. pri potrebe čitateľnosti v tme.Tieto hodinky majú     Doxa kaliber s rezervou chodu 30 hodín a nemajú svietiace čísla ani ručičky.Púzdro je dvojplášťové.Dno je značené Broad Arrow a     písmenom A. Dno sa zatvára zatlačením,nie je na závit. Stredná časť na pántik aj dno má z vnútornej strany znak výrobcu,nápis     SWISS,Metal Argenta a sériové číslo.Obe sériové čísla sú rovnaké.
   
 Na čo si dať pozor: často sa vyskytujú hodinky poskladané z viacerých dielov,niekedy aj iných výrobcov.Mk.V. mali podobné rozmery, tak                                     je možná zámena.Dá sa to poznať podľa nesediaceho značenia výrobcu na číselníku a použitým kalibrom.