ZENITH - Dienstuhr Heer -D.H.

  
       Hodinky Zenith postavené podľa špecifikácie nemeckej armády-Wehrmacht.Dienstuhr Heer doslova znamená "Služobné hodinky     armády". Na hodinkách je značenie použité v skrátenej verzii ako D.H. v niektorých prípadoch iba D.
    Wehrmacht bral vreckové hodinky rovnakej špecifikácie od viacerých švajčiarskych výrobcov: napr.Zenith , Longines, Arsa, Minerva,     Silvana,Dogma... .Všetky mali jednotný design.Čierny číselník,luminiscencia na číslach aj ručičkách,zvýšenú ochranu proti otrasom a     šrobovacie dno s vojenským značením D.H. Zenith mal ešte vylepšenú ochranu kalibru proti prachovým vnútorným krytom. Hodinky     sa zapožičiavali  poddôstojníkom a dôstojníkom. V niektorých prípadoch bolo možné aj zakúpenie týchto hodiniek vojakmi. D.H. číslo     bolo zapísané vo vojenskej knižke medzi odfasovaným materiálom. Hodinky boli vyrobené len v obmedzenej sérii.
        Zenith DienstuhrZenith Dienstuhr Zenith Dienstuhr
      Čierny smaltovaný číselník má čísla 3,9 a 12 potiahnuté rádiom. Rovnakou látkou sú potiahnuté aj ručičky.
     49 mm púzdro je z niklu a je vyrobené z dvoch častí. Vlastné púzdro a šrobovacie dno s ryhami pre trojramenný klúč.Predná časť je      pevná súčasť púzdra.Dno nesie z vnútornej strany značenie Zenith a nápis METAL.Na vonkajšej strane je D.H. číslo.Zenith bol      značený 7-miestnym číslom začínajúcom na 84..... Kaliber 193-p6 má 15 kameňov a chýba mu mikroregulácia. Dôvodom mala byť      príliš vysoká cena kalibru s mikroreguláciou.
   
 Na čo si dať pozor: najčastejším neduhom bývajú vymenené ručičky alebo prekreslený číselník. Vymenené sklíčko by sa ešte dalo     akceptovať. Ako vidieť na mojich hodinkách je práve sklíčko už v žalostnom stave.