BILLODES - Cal.109 - (1895-1900)

    
     Ak počítam aj málosierovú výrobu produkovanú pod vlastným menom, Billodes je v poradí štvrtá značka od G.F.Jacota.Billodes je     mestská časť aj ulica v Le Locle, kde sa nachádza fabrika Zenithu.Kalibre Billodes sa vyrábali od roku 1890 keď nahradili     predchádzajúce série Défi a Diogéne.Po sérii Billodes už  nasledovali kalibre Zenith podľa ktorých sa neskôr pomenoval celá     firma.Celá séria Billodes prišla s novou stavbou kalibru a zvýšenou kvalitou.Všetky kalibre už mali kotvový chod a typické vyhotovenie     podľa ktorého sa dali ľahko poznať.To bola výhoda, lebo kalibre aj číselníky sa často používali na export pre ďalšie firmy. Aj tieto     konkrétne  hodinky majú púzdro vyrobené kanadským výrobcom A.W.C. Co. - American Watch Case Company .A.W.C. Co. vznikla v     roku 1885 v Toronte a neskôr vyrábala púzdra pre americký výrobcov hodiniek.

        Billodes dialBillodes bottom Billodes movement
      Hodinky typu Lepine majú kaliber Billodes Cal.109.Kaliber je pozlátený s vygravírovaným znakom Billodes.Korunka má len jednu      základnú polohu v ktorej sa hodinky naťahujú.Pre nastavenie času je potrebné zatlačiť malý kolík vpravo od korunky.Číselník je     porcelánový/smalt s rímskymi číslicami a názvom Billodes.Púzdro je zliatina niklu a striebra, vyrobené v A.W.C.Co.Predná aj zadná     časť sú šrobovacie.
   
 Na čo si dať pozor: tak ako vždy na stav číselníku, je náchylný na praskanie.Občas sa vyskytnú hodinky tejto série ako náramkové.     Jedná sa úpravy ruských a ukrajinských hodinárov = malá historická hodnota.